JAUNO DRAMATURGU LUGU LASĪJUMI

Sestdien, 30. septembrī plkst. 17.00 Dirty Deal Teatro un svētdien, 1. oktobrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē

“Drāmas un teksta studiju” programmas studentu viencēlieni, kuros tiek vēstīts par cilvēces trīs mūžīgajām tēmām – mīlestība, draudzība, dzīvība.

Aleksandrs Barons “LUX604”. Mākslas vārdā attaisnojams jebkas. Tā uzskata Bergs un Katinskis – divi jauni mākslinieki, kuri aizraujas ar dažādām realitātēm un ir nāvīgi alerģiski pret visu, kas ir meinstrīms. Taču, kad aiz viņu mugurām aizcērtas kādas Grīziņkalna viesnīcas luksusa numuriņa durvis, viņi attopas pilnīgi svešas, atskurbinošas realitātes priekšā, kurā mākslai nav vietas.

Austra Litauniece “Vera”. Divi draugi. Meitene. Stāsts par draudzību, jaunības kretīnismu, bezdarbību, neziņu un, iespējams, nedaudz – mīlestību. Cik tālu mēs esam gatavi iet, un kad saprotam, ka pietiek… par daudz, vai kādam tieši otrādi – par maz.

Marianna Stasiva “Kauli un āda”. Tas ir pārpratums – pie nepareizām durvīm pielikts polietilēna maisiņš ar gaļas gabaliem – kļūst par iemeslu laulāta pāra cīņai, verbālai un fiziskai. Viņi ir spiesti pirmo reizi izteikt visu, kas laulības gados palicis noklusēts. Viss būtu vienkārši – saieties, sakauties, izšķirties–, bet tomēr paliek jautājums un cerība – vai divi sabojāti cilvēki var kopīgi radīt ko absolūti nesabojātu?

Jāņa Golubova lugā “Vecais, mūžīgi neaizmirstamais!” slimība pieņem cilvēka formu, slimība ir daļa no cilvēka identitātes, slimībai ir sava identitāte. Galvenais varonis Ralfs ir nonācis visaugstākajā krīzes punktā sava mūža laikā,  tāpēc ierodas ierēdnis vārdā Artrīts, lai atrunātu Ralfu no slepkavības veikšanas.

Loretas Kalniņas luga “Strazdi aronijās” iesākas ar to, ka Konstance ierodas pie savas vecmammas Vandas palīdzēt izvākties no zaudētās mājas. Kamēr mazmeita ar vecmammu krāmē mantas, atklājas, kāpēc starp divām ģimenēm, kas dzīvojušas zem viena jumta gadu desmitus, valdījis klusums un aizvainojums.

Elzas Vildaus luga “Magluba” ir traģikomisks viencēliens par trīs svešiniekiem Beirūtā Ramadāna laikā. Magluba ir tradicionāls Tuvo Austrumu ēdiens, ko pasniedz, trauka saturu apgriežot otrādi.

1. VAKARS

Dramaturgi: Aleksandrs Barons, Austra Litauniece, Marianna Stasiva 

Lasa: Polīna Čerņenoka, Krists Jēkabsons, Edijs Klievēns, Zanda Krēsliņa, Matīss Kučinskis, Matīss Ozols, Olafs Putrālis, Rūdolfs Sprukulis

Režisori: Elmārs Seņkovs, Nellija Spūle, Agate Marija Bukša

Dramaturģijas pedagogi: Jānis Balodis, Ivo Briedis

Producente: Rēzija Grēta Štrausa

2. VAKARS

Dramaturgi: Jānis Golubovs, Loreta Kalniņa, Elza Vildaus

Lasa: Endīne Bērziņa, Santa Breikša, Aleksandrs Bricis, Dārta Cīrule, Polīna Čerņenoka, Tatjana Gurēviča, Edijs Klievēns, Ričards Murāns, Sergejs Smikovs

Režisori: Elmārs Seņkovs, Nellija Spūle, Rodrigo Struka

Dramaturģijas pedagogi: Jānis Balodis, Ivo Briedis

Producente: Rēzija Grēta Štrausa