Ceturtdien, 5. oktobrī plkst. 19.00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē
BALTO KUĢU SIRDS / “akmens sejas” (deadpan) komēdija

Pēc 12 gadu prombūtnes Filips atgriežas dzimtenē uz vientuļas salas ar bāku. Tur viņa jaunākais brālis Arvīds vienatnē atbildīgi veic saimnieciskos darbus, no kuriem Filips reiz aizbēga, mēģinot realizēt komponista karjeru. Filips ir atgriezies, lai sarakstītu vienu jaunu hitu. Iet laiks, un brāļi kļūst tuvāki, līdz vienu nakti kopā saraksta dziesmu.

Režisors, scenārija autors Edgars Kaupers

Operators Jānis Upmalis, montāžas režisors Edgars Kaupers, skaņu režisors Ernests Ansons, producente Eva Kaupere

Lomās: Andris Keišs, Jēkabs Nīmanis

KATASTROFA / drāma, komēdija

Stāsts, ko iedvesmojuši reāli Latvijas politiķi un viņu izteikumi, seko līdzi Kārlim Preisam, Latvijas Republikas Saeimas deputātam, kurš kādu rītu attopas publiska skandāla vidū pēc viņa komentāriem TikTok video intervijā. Kārlis bēg no žurnālistiem uz Airbnb dzīvokli un pavada tur dienu, cenšoties atrisināt krīzi, bet nenovēršami padarot visu vēl sliktāku. Vienā dienā viņš zaudē savu ģimeni, biznesa partnerus un amatu – tikai tāpēc, ka nevarēja vienkārši izturēt un gaidīt.

Režisors, scenārija autors Daniils Silovs

Operators Konstantins Simonovs, montāžas režisors Daniils Silovs, skaņu režisors Anatolijs Širjajevs, producents Vadims Zaikovskis.

Lomās: Lauris Dzelzītis, Evelīna Pārkere, u. c.

DUSA / krimināldrāma

Plānota laupīšana, neplānota slepkavība. Filma tapusi no piezīmēm pēc tikšanās ar vienu no notiesātajiem.

Režisors, scenārija autors Dāvis Gauja 

Operators Andrejs Strokins, montāžas režisors Dāvis Gauja, skaņu režisors Edvards Broders, producente Katrīna Kolendo

Lomās: Hugo Ernests Puriņš, Kalvis Minajevs, Aleksis Gauja, Ginta Šmite

SLIMA SUŅA MURGI / absurda traģēdija

Reksis 24 gadu vecumā iekļuva motoavārijā, pēc kuras palika paralizēts. Tagad pusi dzīves pavadījis gultā, viņu pārņēmusi depresija, tomēr Reksis turpina eksistēt mātes dēļ, kura par spīti savam vecumam un kaitēm strādā un apkopj dēlu. Kad pazūd pēdējais tuvais cilvēks, Reksim nākas starp sāpīgām bezmiega naktīm, savām fantāzijām un alkām pašam rast mierinājumu dzīvē.

Režisore, scenārija autore Ķīna Tabaka 

Operators Emīls Spuņģis, montāžas režisore Ķīna Tabaka, skaņu režisore un komponiste Zane Dombrovska, producente Elza Siliņa

Lomās: Krišjānis Salmiņš, Baiba Valante, Zane Kreicberga, Iljass Tzimoulakis, Līva Paleja, Artis Gulbis, Rihards Vālands, Laine Freidenberga u. c.

JAUNĪBAS EXPERTI / drāma, pieaugšanas stāsts

Filma vēsta par pieciem divdesmitgadniekiem, kas, tiecoties pēc autentiskas dzīves, vasaras sākumā ievācas grāmatām piepildītā lauku mājā. Dzīvojot jaunības bezrūpībā, ar laiku praktiskas problēmas un jauno cilvēku nenobriedušie raksturi rada saspīlējumu. Visi ideju par neatkarīgu un no pienākumiem brīvu dzīvi ir romantizējuši – bēgot no realitātes, viņi uzskrien tieši tai virsū.

Režisore, scenārija autore Betija Zvejniece Operators Aivars Šaicāns, montāžas režisors Jēkabs Okonovs, skaņu režisors un komponists Edvards Broders, producente Līva Vernere Lomās: Elizabete Milta, Ričards Murāns, Mārcis Broks, Agate Marija Bukša, Guntis Kursišs