Trešdien, 4. oktobrī plkst. 19.00 LKA Nacionālajā Kino skolā
RADI RAIDI / maģiskā reālisma stāsts

Balss ir izcils un asumu nezaudējošs ierocis ziņu kaujas laukā. Leģenda, ko izaudzinājusi Radio Māja. Vai viņš kādreiz sastaps ziņu, kas tam nebūs pa spēkam?

 

Režisors, scenārija autors Uģis Olte

Operators Jānis Šēnbergs, skaņu režisors Edvards Broders, producents Uģis Olte

Lomās: Gerds Lapoška, Diāna Krista Stafecka

MANIAECTOMIA / absurda drāma

Korporācija MANICTOM izplata informāciju par jauna vīrusa miiila izplatību un aicina cilvēkus pasargāt sevi, pievienojot mikroshēmu, kas aizliedz cilvēkiem mīlēt un just. Jauna sieviete Kora, pamanot vīrusa simptomus savai sievai Marselei, nolemj pievienoties korporācijai un pievienot sev mikroshēmu MANIAECTOMIA 3.0, taču Marsele kategoriski neatbalsta šīs korporācijas darbību, tādējādi kļūst par Noziedznieku. Korporācija kā uzdevumu jaunajam Darbiniekam Korai izstrādā Marseles likvidēšanas plānu. Vai Kora kā korporācijas darbinieks spēs šo plānu īstenot?

Režisore, scenārija autore Alvīna Jansen

Operators Aleksandrs Vasks, montāžas un skaņu režisore Alvīna Jansen, producente Nadīna Anna Larionova

Lomās: Seleste Solovjova-Vlasova, Nadīna Anna Larionova, Alvīna Jansen, Aleksandrs Vaska, Jānis Putniņš, Daniela Lipsne, Melānija Trankale, Santa Rundzāne

SVEŠI MEŽĀ / psiholoģiska drāma

Svešinieki Madara un Gatis cenšas nokļūt pie kopīga paziņas, taču, izvēloties īsāko ceļu – cauri mežam –, saskaras ar dažādiem sarežģījumiem. Ceļojums neizpaliek bez konfliktiem, taču tā laikā varoņi arī satuvinās. Filma ir patiesos notikumos balstīts stāsts, kas aplūko svešinieku attiecību dinamiku un dabas kā tēla atveidojumu, cenšoties atbildēt uz jautājumu – vai svešinieki pazīst viens otru labāk par mežu?

Režisore, scenārija autore Anete Dance

Operators Edgars Kalniņš, montāžas režisore Helēna Ozola, producente Elizabete Junga-Tontegode

Lomās: Emija Grigorjeva, Jānis Pavasars

PUPUĶIS / esejas filma

Pupuķis principā ir Latvijas papagailis, ļoti pompoza izskata putns – mans vectēvs gan tāds nebija. Tautā pupuķis zināms arī kā bada dzeguze.

Režisors, scenārija autors, operators, montāžas režisors Dāvis Gauja

Skaņu režisors Edvards Broders

ZIEMEĻPOLS / laikmetīga pasaka

Jaunais saldējuma pārdevējs Maksis sapņo kļūt par tehno mūziķi, taču pirms uzstāšanās reiva klubā pieredz paralizējošas bailes no skatuves. Varonis dodas introspektīvā ceļojumā pašpārliecinātības meklējumos. Kur līdz šim dominējis tās trūkums un iedomātā vientulības sarga Aleksa klātbūtne, tur jaunietis pēkšņi sastop burvīgo Helēnu, kura izrauj Maksi no Aleksa skavām. Izceļas horeografēta cīņa par Makša ķermeni un prātu, tomēr Maksim savos sapņos izdodas rast pārliecību par saviem spēkiem.

Režisors, scenārija autors Roberts Vanags

Operatore Anna Konovalova, montāžas režisori Roberts Vanags, Līna Brauna, skaņu režisors un komponists Edvards Broders, producente Nikola Ozola

Lomās: Eliass Zandmanis, Jurijs Djakonovs, Elizabete Milta, Marija Linarte, Rihards Sniegs