JAUNIE UN SKAISTIE

lATVIJAS kULTŪRAS AKADĒMIJAS ABSOLVENTU DIPLOMDARBU SKATE

21. augustā plkst. 18.00 teātra mājā zirgu pasts

aistēti

Cilvēka ķermenis ir skaists. Bet – kas ir skaistums? Vai ar to ir gana? Jaunrades darba izstrādes process kā estētiskā iespaida apzināšana, izpratnes veidošana par to. Izrāde kā šī iespaida rosinātājs, kurā atklājas pretstati – sieviete un vīrietis, prāts un instinkts, klātesamība un prombūtne. Skaistums ir skatītāja acīs.

Lasīt vairāk…

elaeis guineensis

Gribēju veidot darbu par palmu eļļu. Sanāca darbs par to, kāpēc vispār es gribu veidot darbu par palmu eļļu.

Lasīt vairāk…

28. AUGUSTā PLKST. 19.00 LKA e. smiļģa teātra muzejā

starpstadija

Izrāde ir sajūtu ainu kopums, kas iekļauj tādas atpazīstamas pusmiega stadijas pieredzes kā pēkšņs kritiens, kas cilvēku uzmodina, miega paralīzes bezspēcība, un vieglums, ko sniedz spēja sapnī lidot. Lai gan ikkatrs cilvēks piedzīvo šo pusnomoda stadiju un sapņo, tomēr sapņu nozīme un saistība ar reālo dzīvi joprojām ir neskaidra, neizzināta un grūti tulkojama racionālā līmenī.

Lasīt vairāk…

nevaru gribu. vajag nevaru. nevajag varu.

Man bija bail veidot izrādi, tāpēc es ilgi vilcinājos. Tā nu tas kļuva par konceptu. Tāpēc šeit ir tikai tas, kas ir. Jo es vēl aizvien vilcinos un baidos.

Lasīt vairāk…

3. SEPTEMBRī PLKST. 19.00 TEĀTRA MĀJĀ ZIRGU PASTS

MANS SKĀBAIS KRĒJUMS

Izrādē atbildu uz manas mammas uzdotajiem jautājumiem un gribu parādīt, kā savstarpējās attiecības ar citiem iespaido mani un vispār cilvēku kopumā. Atbildes pārnesu un meklēju dejas formā. Aicinu skatītājus dzīvot līdzi un atrast līdzības ar sevi.

Lasīt vairāk…

es vairs neesmu tas, kas biju, bet vēl neesmu tas, kas būšu

Liminālā telpa – pāreja no viena stāvokļa uz otru. Pārmaiņu brīdis. Starptelpa. Vieta, kur neskaidrībā satiekas bezjēdzīgais un vairs nederīgais ar jauno. Kas ir šī telpa un kāda ir sajūta tajā esot?

Lasīt vairāk…

5. septembrī plkst. 15.00 un 19.00 teātra mājā zirgu pasts

stepes vilks

Pēc H.Hese romāna “Stepes vilks” motīviem. Vientuļnieks Harijs Hallers, cietis virkni publisku pazemojumu, rotaļājas ar domu par pašnāvību. Iemaldījies pamestā teātrī, viņš nonāk dzīrēs, kur netiek smādētas narkotikas, alkohols un orģijas, liekot realitātei sajaukties ar sapņiem. Šai maģiskajā teātrī starp Harija Hallera sastaptajiem kurtizāņiem un kurtizānēm viena ir īpašāka par citām. Kurš kuru?

Lasīt vairāk…

11. un 12. septembrī plkst. 18.00 teātra mājā zirgu pasts

blanša. baltais mežs

Pēc T. Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” motīviem. Blanša, kura zaudējusi visu, dodas meklēt mieru pie savas māsas ticībā, ka laime vēl ir iespējama. Blanša spēkojas ar likteni uz dzīvību un nāvi. Stāsts par pēdējo mīlestību un pēdējo cerību uz mīlestību – četri cilvēki, kuru likteņi krustojas, cīnās katrs par savu taisnību un laimi. Šī cīņa var iznīcināt visu, kas reiz mīlēts.

Lasīt vairāk…

18. un 19. septembrī plkst. 18.00 teātra mājā zirgu pasts

ANIMA

Cilvēks piedzimst bezapziņā. Līdzīgi kā instinkti, kas liek zivīm migrēt uz savām nārsta vietām, cilvēks kopš dzimšanas ietver senu pirmsākumu plānu. K.G. Jungs nosauca šo dziļo cilvēku psihes slāni par kolektīvo bezapziņu, pieņemot, ka tajā atrodas universāli, plaši izplatīti paterni. Kolektīvā bezapziņa ir visa radošā avots.

Lasīt vairāk…

sync

Izrāde stāsta par sinhronizāciju. Divām atsevišķām ķermeņa valodām saskaroties, mēs piedzīvojam ietekmēšanos, kas noved līdz unisonam.

Lasīt vairāk…

HORIZONTĀ

Izrāde ir ieskats nerimstošā, dzīvā un mainīgā procesā, kā, atdodot daļu sava svara otram un uzņemot daļu partnera svara, rodas smalks kopīgais līdzsvars. Par uzticēšanos un balansu ārpus balansa.

Lasīt vairāk…