NOTIKUMU ARHĪVS

Mūžībā aizgājis mūsu ilggadējais meistars
Mihails Gruzdovs

Mihails Gruzdovs (12.12.1953. – 12.02.2023.) mācīja izcilību un bezkompromisa ticību mākslai un skaistumam ne tikai katram savam studentam, bet ikvienam, kuram bija iespēja ar viņu strādāt plecu pie pleca Zirgu pastā.
Meistar, Jūsu mīlestība un darbs dzīvos tālāk Jūsu studentos! Paldies Jums!

Skatuves mākslas tekstu tulkojumu digitālā krājuma atvēršanas svētki

Projekts paredz kvalitatīvi tulkotu 20. un 21. gadsimta nozīmīgāko skatuves mākslas tekstu nodošanu vietējiem profesionāļiem un interesentiem – tā pirmās 30 vienības lasāmas Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) digitālā arhīva pētnieciskajā vidē “Garamantas.lv”. 

Video sērija "Jaunie sarunājas ar jaunajiem".
Valmieras aktieru kurss

Profesionālās teātra nozares žurnāls “Teātra Vēstnesis” iepazīst jaunos teātra nozares profesionāļus, topošos Latvijas Kultūras akadēmijas absolventus aktiermākslā, režijā un horeogrāfijā.

Video sērija "Jaunie sarunājas ar jaunajiem".
Režisoru kurss 17'

Profesionālās teātra nozares žurnāls “Teātra Vēstnesis” iepazīst jaunos teātra nozares profesionāļus, topošos Latvijas Kultūras akadēmijas absolventus aktiermākslā, režijā un horeogrāfijā.

LKA uzsākusi sadarbību ar
Stāmerienas pili

WhatsApp Image 2022-01-10 at 10.11.16

Latvijas Kultūras akadēmijas mācībspēki un Radošās darbības centrs kopā ar Stāmerienas pils pārstāvjiem dalījušies idejās par to, kā tuvākā un tālākā nākotnē Akadēmijas saime varētu “apdzīvot” pils telpas un apkārtni ar meistarklasēm, rezidencēm, izrādēm un daudz ko citu!

Kultūras kanona konkurss 2021

2021. gada 11. martā noslēdzās 10. Kultūras kanona konkurss. Jubilejas gadā komandām bija sagatavoti īpaši pārsteigumi, tostarp Latvijas Kultūras kanona viktorīna ar Uģi Jokstu.

Laikmetīgās dejas mākslas 6. paaudze.

21 grāds ir gaisa temperatūra, kas ir pietiekoši silta, vasarīga un komfortabla, – šāda deja arī raksturo LKA Laikmetīgās dejas mākslas 6. paaudzi.

Aktiermāksla vai režija. Diskusija

Uzzini visu, kas nepieciešams, lai sagatavotos uzņemšanas eksāmeniem Skatuves mākslas katedrā. Par to un daudz ko citu stāsta pasniedzēji Elmārs Seņkovs, Kārlis Krūmiņš un Māra Ķimele

Notikusi
studējošo konference "ZINĀTMĀKSLA"

78ce78280b0bc4174ce612080ba731e5
Diskusijā “Radošais process uz pauzes vai pie ekrāniem?” skatuves mākslas katedras studenti dalās savā pieredzē un pārdomās par radošo darbu pandēmijas apstākļos.

Sveicam
DEJAS BALVAS 2020
laureātus

Sveicam un lepojamies! Nominācijā Laikmetīgās dejas dejotāja uzvarējusi mūsu izcilā pasniedzēja Olga Žitluhina! Nominācijā Laikmetīgās dejas iestudējums laurus plūc izrāde “Otrā pusē”!

Zirgu pasts sveic
Teātra dienā!

Mūsu radošie studenti sūta aplausus visiem, kas citos apstākļos būtu uz skatuves, aiz skatuves vai skatītāju rindās!

Kultūras kanona konkursa fināls 2020

Noslēdzies devītais Latvijas kultūras kanona konkurss vidusskolām “Kultūras kanons: mērs vai impuss izaugsmei”. Uzvaru godam nopelnījusi  Ludzas pilsētas ģimnāzija!

IZCILĪBAS BALVA KULTŪRĀ

Turpinot tradīciju, Izcilības balvas kultūrā ceremoniju katru gadu organizē viena no mākslas augstskolām. Balvas pasniegšanu video formātā šogad veidojusi Latvijas Kultūras akadēmija.

Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves  un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens” nedēļas garumā pulcēja skatītājus teātra izrādēs, kino, diskusijās un citos notikumos.

CENZŪRA RADOŠAJĀ DARBĀ.
Diskusija.

Tiešsaistes diskusija par cenzūru Latvijas mākslā un iespējām tai pretoties. Diskusijā piedalās teātra un vizuālās mākslas profesionāļi un studenti, moderatore – Krista Burāne.