notikumu arhīvs

skatuves mākslas tekstu tulkojumu digitālAIS KRĀJUMA ATVĒRŠANA

Projekts paredz kvalitatīvi tulkotu 20. un 21. gadsimta nozīmīgāko skatuves mākslas tekstu nodošanu vietējiem profesionāļiem un interesentiem – tā pirmās 30 vienības lasāmas Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) digitālā arhīva pētnieciskajā vidē “Garamantas.lv”. 

LKA uzsākusi
sadarbību ar
stāmerienas pili

WhatsApp Image 2022-01-10 at 10.11.16

Latvijas Kultūras akadēmijas mācībspēki un Radošās darbības centrs kopā ar Stāmerienas pils pārstāvjiem dalījušies idejās par to, kā tuvākā un tālākā nākotnē Akadēmijas saime varētu “apdzīvot” pils telpas un apkārtni ar meistarklasēm, rezidencēm, izrādēm un daudz ko citu!

JAUNIE SARUNĀJAS AR JAUNAJIEM. vALMIERAS TEĀTRA AKTIERU KURSS

JAUNIE SARUNĀJAS AR JAUNAJIEM. rEŽISORU KURSS 17'

Profesionālās teātra nozares žurnāls “Teātra Vēstnesis” iepazīst jaunos teātra nozares profesionāļus, topošos Latvijas Kultūras akadēmijas absolventus aktiermākslā, režijā un horeogrāfijā.

LAIKMETĪGĀS DEJAS MĀKSLAS 6. PAAUDZe

“+21” ietver sevī vairākus vēstījumus. Šogad, 2021. gadā, laikmetīgās dejas profesionāļu pulku papildinās 21 dejotājs. 21 grāds ir gaisa temperatūra, kas ir pietiekoši silta, vasarīga un komfortabla, – šāda deja arī raksturo LKA Laikmetīgās dejas mākslas 6. paaudzi.

DIPLOMDARBS "KONKLĀVS" SLĒGTĀ PIRMIZRĀDE

Sirsnīgi sveicam jauno režisoru Klāvu Kristapu Košinu un izrādes “Konklāvs” radošo komandu! Paldies par sadarbību Dirty Deal Teatro.

DIPLOMDARBS "PERSONA" NACIONĀLAJĀ TEĀTRĪ

Slēgto pirmizrādi Latvijas Nacionālajā teātrī piedzīvojusi izrāde  “Persona”. Sveicam un lepojamies ar režisoru Mārtiņu Gūtmani un izrādes  radošo komantu!

Aktiermāksla vai
režija

Uzzini visu, kas nepieciešams, lai sagatavotos uzņemšanas eksāmeniem Skatuves mākslas katedrā. Par to un daudz ko citu stāsta pasniedzēji Elmārs Seņkovs, Kārlis Krūmiņš un Māra Ķimele.

DIPLOMDARBA "KONTRABASS" PIRMIZRĀDE DAILES TEĀTRĪ

Slēgto pirmizrādi Dailes teātrī piedzīvojusi izrāde “Kontrabass”. Sirsnīgi sveicieni topošajam absolventam, režisoram Henrijam Arājam un izrādes radošajai komandai!

notikusi studējošo konference "zinātmāksla"

78ce78280b0bc4174ce612080ba731e5

Skaties diskusiju “Radošais process uz pauzes vai pie ekrāniem?”, kur skatuves mākslas katedras studenti dalījās savā pieredzē un pārdomās par radošo darbu pandēmijas apstākļos.

SVEICAM DEJAS BALVAS 2020 LAUREĀTUS

Sveicam un lepojamies! Nominācijā Laikmetīgās dejas dejotāja uzvarējusi mūsu izcilā pasniedzēja Olga Žitluhina! Nominācijā Laikmetīgās dejas iestudējums laurus plūc izrāde “Otrā pusē”!

diplomdarba
"zelta zirgs" pirmizrāde

Foto - 8
Sveicam dramatiskā teātra režijas mākslas 4. studentu, režisoru Jurģi Lūsi un izrādes “Zelta zirgs” radošo komandu slēgtajā pirmizrādē, kas tapusi sadarbībā ar teātra trupu KVADRIFRONS!

VALMIERAS DRĀMAS TEĀTRĪ PIRMIZRĀDE
"dzĪVAIS ŪDENS"

Dramatiskā teātra režijas mākslas 4. kursa studentes, režisores Ilzes Blokas izrāde “Dzīvais ūdens” piedzīvojusi slēgto pirmizrādi Valmieras drāmas teātrī!

diplomdarba
"BLanša. bALTAIS MEŽS" STARPTAUTISKĀ PIRMIZRĀDE

Dramatiskā teātra aktieru mākslas 4. kursa diplomdarbs “Blanša. Baltais mežs”, režiosors Mihails Gruzdovs, piedzīvojusi pirmizrādi starptautiskā teātra mākslas festivālā Maskavā!

zirgu pasts sveic teātra dienā!

Mūsu radošie studenti sūta aplausus visiem, kas citos apstākļos būtu uz skatuves, aiz skatuves vai skatītāju rindās!

pirmizrāde valmieras drāmas teātrī

Dramatiskā teātra aktieru mākslas 4. kursa diplomdarbs “Meklētāji”, režisore Indra Roga, piedzīvo slēgto pirmizrādi!

kultūras kanona konkursa fināls

Noslēdzies devītais Latvijas kultūras kanona konkurss vidusskolām “Kultūras kanons: mērs vai impuss izaugsmei”. Uzvaru godam nopelnījusi  Ludzas pilsētas ģimnāzija!

IZCILĪBAS BALVA
KULTŪRĀ

Turpinot tradīciju, Izcilības balvas kultūrā ceremoniju katru gadu organizē viena no mākslas augstskolām. Balvas pasniegšanu video formātā šogad veidojusi Latvijas Kultūras akadēmija.

diskusija par cenzūru

Tiešsaistes diskusija par cenzūru Latvijas mākslā un iespējām tai pretoties. Diskusijā piedalās teātra un vizuālās mākslas profesionāļi un studenti, moderatore – Krista Burāne.
Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves  un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens” nedēļas garumā pulcēja skatītājus teātra izrādēs, kino, diskusijās un citos notikumos.