AIZSĀCĒJI UN IESĀCĒJI

Spēle 6 daļās neparedzāmā secībā

Pirmdien, 2. oktobrī un otrdien, 3. oktobrī plkst. 19.00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” (Krāsotāju iela 12, Rīga) // Biļetes EUR 12.00

Izrādē piedalās divu Latvijas laikmetīgās dejas paaudžu dejotāji. Šo divu mākslinieku grupu satikšanās uz vienas skatuves simboliski aptver laikmetīgās dejas ainavu no tās aizsākuma līdz šodienai. Raksturojot izrādi, varam iztēloties divas, ar necaurredzamu papīra sienu savstarpēji atdalītas telpas kur, neredzot vienai otru, vienlaikus darbosies divas dejotāju grupas. Vienā pusē – “aizsācēji”, otrā – “iesācēji”.

Izrāde ir kā spēle, kurā nav jābūt uzvarētājiem vai zaudētājiem, kurā katram ir savs spēks un izaicinājums, spēle, kur visi iesaistītie savā daudzveidībā vai līdzībā ir cits cita turpinājums, atbalsts, papildinājums, ierobežojums, izaicinājums, atskaites punkts vai iedvesmas avots.

Izrāde tapusi kā mākslinieciskās jaunrades darbs, studējot kopīgajā profesionālā doktora studiju programmā mākslās “Mākslas”, apakšprogrammā “Audiovizuālā māksla, teātris un laikmetīgā deja”.

Ideja, koncepcija, horeogrāfija: Ramona Galkina

Mūzika un skaņas dizains: Laima Jansone

 

Scenogrāfe un tērpu māksliniece: Anna Henrihsone

Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss

Producente: Patrīcija Kolāte

Foto: Aija Melbārde

Aizsācēji: Vilnis Bīriņš,  Inga Raudinga, Ilze Zīriņa, Olga Žitluhina

Iesācēji: Dita Andersone, Poļina Filippova, Lelde Beāte Kuzņecova, Anna Marija Puķe, Lauris Limbergs, Rūdis Vilsons